Potyczki piłkarskie w Katarze nadciągają dużymi krokami, a większe grono mężczyzn z zafascynowaniem odlicza nadchodzące doby. W internecie pojawia się fala przekonań w kwestii tego, jaka gromada zawodników wygra rozgrywki piłkarskie, a jaka ma na to bardzo małe możliwości. Konstruktywnych komentarzy w stosunku do różnorodnych piłkarzy także nie braknie. Czy rewelacyjne wydarzenie da kibicom wyraziste emocje?

Nadzwyczajność wydarzenia

Mimo ogromnej ilości mistrzostw świata, które do tej pory miały miejsce, aktualne igrzyska będą bezgranicznie wyjątkowe. Pierwszy raz w historii, spotkania wydarzać się będą na obszarze Bliskiego Wschodu, a ponadto po raz pierwszy w państwie wierzenia islamskiego. Pora kalendarzowego roku również jest szczególna, ponieważ turniej odbędzie się w trakcie jesieni. Jest to również finalny mundial, podczas gdy startować będą zaledwie 32 zespoły, gdyż na kolejnym tego typu zgromadzeniu sportowym, liczba reprezentacji podwyższona zostanie do 48 zakwalifikowanych zespołów.

Jadowite komentarze społeczeństwa piłkarskiego

Najbliższe piłkarskie zawody są bardziej dyskusyjne od swoich poprzedników. Pojawiają się komentarze, iż wybór kraju, w którym rozgrywki mają mieć miejsce, zawierał czynniki korupcyjne. Nie powinno nas dziwić zatem, że w piłkarskim środowisku da się zauważyć ogromne wzburzenie. Dookoła mistrzostw świata w koło włóczyło się widmo afer, lecz czara goryczy przelała się, gdy na dzienne światło wyszło, że w czasie budowania stadionów i całej infrastruktury, zmarła spora liczba pracowników, z powodu brakujących zabezpieczeń. To jednakże nie zatrzymało największej międzynarodowej organizacji piłki nożnej, od decyzji przyznania tego doniosłego turnieju dla islamskiego państwa, którym jest Katar.

Jaka reprezentacja wzniesie w górę złote trofeum?

Pomimo większej niechęci aniżeli zachwytu w stosunku do gospodarza turnieju, i tak miliony kibiców piłki nożnej biorą czynny udział w procesie, typując różne zespoły do wygrania turnieju. Najczęściej typowanymi faworytami do wygrania mistrzostw są Hiszpanie, Niemcy, Francuzi jak i Brazylijczycy. Do zestawu tych drużyn dodaje się również przedstawicieli drużyny z Portugalii, Holandii oraz Anglii. Na pogromce wszystkich drużyn musimy zaczekać aż do połowy grudnia.

Brak komentarzy

Zostaw komentarz