Ogromna liczba piłki nożnej fanów wyczekuje na finałowe starcia najchętniej oglądanych zmagań i nie jest to tajemnicą. Za dwa tygodnie wystartują europejskiej mistrzostwa, co znaczy że będziemy obserwatorami bardzo dużej ilości spotkań piłkarskich. Zanim to jednak się stanie oczekują na nas batalie finałowe w najpopularniejszych drużynowych rozgrywkach. Jedna z finałowych batalii już za nami i znamy już triumfatora tego turnieju. O rozgrywkach Ligi Europy oczywiście tutaj mowa. Po rozgrywce finałowej Ligi Europejskiej czas nadejdzie na rozpoznanie wygranego w Champions League, ale w tym momencie chcielibyśmy skoncentrować się na tych zmaganiach pierwszych. Naprzeciwko siebie stanęły zespoły Manchesteru United a także Villarreal. W finałowej batalii obecność tych dwóch ekip zapowiadała, że na piłkarskich sympatyków czekało genialne widowisko. I w rzeczy samej ten finałowy pojedynek był bez wątpienia porywający.

Pojedynek finałowy rozgrywek Ligi Europy grany był na murawie Lechii Gdańsk w Polsce i świetnie pod uwagę wziąć ten fakt. Jest to z całą pewnością wielki honor dla polskiego państwa, że mieliśmy okazję gościć dwie tak fantastyczne zespoły. Emery Unai jest opiekunem drużyny Villarreal CF i zasłynął z faktu, że jest w stanie wygrać w bataliach finałowych turnieju Ligi Europy. Prowadzony przez niego klub nie był faworytem bukmacherów w meczu z United z Manchesteru, jednak to właśnie zawodnicy CF Villarreal byli w stanie strzelić trafienie numer jeden w tym pojedynku finałowym. Ole Gunnara Solskjaer'a gracze dostali szansę na to by strzelić bramkę na remis. Mecz zakończył się remisem i właśnie dlatego arbiter prowadzący mecz był zmuszony zaprosić obie drużyny na 30. minutową dogrywkę. Kibice w czasie dogrywki nie mieli szansy oglądać goli i właśnie dlatego sędzia zaprosił drużyny na rzuty karne. Dobrze mieć świadomość faktu, iż rzuty karne jest loterią. Lepiej przygotowaną ekipą w tym pojedynku był Villarreal prowadzony przez Emery'ego, który zwyciężył rezultatem 11:10. Niezwykle ekscytujący był to konkurs rzutów karnych. Nie strzelenie jedenastki przez Davida de Gea, czyli bramkarza Czerwonych Diabłów zadecydowało o zwycięstwie drużyny z Hiszpanii.